ولوم کنترل دیجیتال صدا D.A.S AUDIO INTEGRAL -WP3| کنترلر صدا دیجیتال| قیمت خرید سیستم کنفرانس| انواع تجهیزات سالن کنفرانس|ماژول کنترل دیجیتال صدا
ولوم کنترل دیجیتال صدا D.A.S AUDIO INTEGRAL -WP3
فوریه 1, 2022
10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس-بخش دوم
فوریه 6, 2022

10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس

10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس

کنفرانس ویدئویی در حال تبدیل شدن به یک روش ارتباطی قابل دوام برای مشاغل کوچک و بزرگ است، اما درک دقیق مزایا و معایب آن بسیار مهم است. در این مقاله به 10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس می پردازیم و در ادامه از معایب سیستم کنفرانس خواهیم گفت تا شما بتوانید به راحتی تصمیم برای خرید سیستم ویدئو کنفرانس اتخاذ نمایید. ویدئو کنفرانس چیست و چگونه کار می کند؟ به عبارت ساده: کنفرانس ویدئویی روشی برای ارتباط است که از وب برای اتصال گروهی از افراد، از طریق فید ویدیویی و صوتی زنده استفاده می کند. کنفرانس‌های ویدئویی با کمک نرم‌افزارها و خدمات کنفرانس ویدیویی مانند FreeConferenceCall.com، join.me یا GoToMeeting برگزار می‌شوند.
10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس:
1) صرفه جویی در زمان و هزینه.
2) قابل اتصال در هر زمان و مکان.
3) کارگران و دورکارها را گرد هم می آورد.
4) شخصی تر و جذاب تر از کنفرانس تلفنی
5) افزایش کارایی و بهره وری.
6) کاهش آلودگی هوا ( شیوه های تجاری سبزتر).
7) بهبود روابط.
8) تصمیم گیری سریعتر و مداخله به موقع.
9) کار مشترک و به اشتراک گذاری اسناد.
10) تماس ها و فرصت های منحصر به فرد.

مزایای ویدئو کنفرانس چیست؟

ویدئو کنفرانس مزایای فراوانی را برای مشاغل بسیاری ارائه می دهد. مادر این مقاله مزایا و معایب ویدئو کنفرانس و انواع کنفرانس های ویدئویی را بررسی خواهیم کرد.
بیایید نگاهی دقیق تر به مزایا سیستم کنفرانس بیندازیم:

1- صرفه جویی در زمان و هزینه
برای یک لحظه هزینه های مربوط به یک ملاقات سنتی را در نظر بگیرید. برای جلسه ای که شرکت کنندگان برای شرکت در آن باید سفر کنند، هزینه ها می تواند به سرعت افزایش یابد. حتی جلسات در دفتر می‌تواند مجموعه‌ای از هزینه‌ها را به همراه داشته باشد، از جمله زمان پرداختی که کارمندان برای تنظیم جلسه صرف می‌کنند و زمانی که برای دیر امدن مهمان ها صرف می شود. همه این هزینه‌ها به رقم های بزرگی می‌رسند: در مطالعه‌ای که در مجله اروپایی کار و فلسفه سازمانی منتشر شد، محققان چندین دانشگاه دریافتند که کسب‌ وکارها، سالانه حدود 37 میلیارد دلار را برای جلسات بی‌اثر هدر می‌دهند.
ویدئو کنفرانس برای بسیاری از شرکت‌ها به یک عامل نجات بخش تبدیل شده است. گران ترین مجموعه میکروفون، دوربین فیلم برداری و بلندگوها به اندازه سازماندهی یک جلسه کامل در محل، هزینه ندارند.سفر، هتل، محل برگزاری، وعده‌های غذایی – همه این چیزهای کوچک مبلغ بسیار زیادی را تشکیل می‌دهند. اگر این واقعیت را در نظر بگیرید که این جلسات در سال چندین بار انجام می گیرند و در بعضی موارد چندین بار درماه متوجه خواهید شد که چقدر هزینه های اضافی برای این مراسمات درنظرگرفته می شود. البته، با جلسات آنلاین، هنوزهم هزینه هایی وجود دارد.
ممکن است لازم باشد ابزارهای فنی مورد استفاده برای جلسات خود را به روز کنید. همه چیز خراب می شود و میکروفونی که در حال حاضر رده بالا محسوب می شود ممکن است تنها در عرض یک سال منسوخ شود. با این حال،هزینه پروازهای لغو شده و هتل هایی که رزرو می شوند از این مقدار بیشتر است. حداقل در مورد فناوری جدید خریداری شده، می توان گفت برخلاف بلیط هواپیما، می تواند چندین بار پس از ارتقاء استفاده شود.به عنوان مثال، اگر شما یک مربی آنلاین هستید که دوره های متعددی را در طول یک سال انجام می دهید، سرمایه گذاری در تجهیزات ویدئو کنفرانس برای شما بسیار سودمند است. حالا تصور کنید که در تمام طول سال به عنوان یک مربی کلاس های فیزیکی بوده و تمام هزینه هایی که صرف آن می شود را در نظر بگیرید.

2- قابل اتصال در هر زمان و مکان.
سفر برای شرکت در یک جلسه نه تنها پرهزینه است، بلکه می تواند بسیار ناخوشایند و سخت باشد. حتی اگر زمان سفر به 30 دقیقه کوتاه باشد، به ناچار زمان با ارزشی را که در غیر این صورت می تواند صرف انجام کارهای مهم یا آماده شدن برای جلسه شود، از بین می برد.

3- سیستم ویدئو کنفرانس حرفه ای کارگران و دورکارها را گرد هم می آورد.
برای کسب و کارهایی که کارمندان از راه دور و کارگران از راه دور را استخدام می کنند، مهم است که این کارمندان را به گونه ای دور هم جمع شوند و به جلسات حضوری متکی نباشد و به توانند با کمترین هزینه و چالش های رفت و آمدی به نیروهای خود دسترسی داشته و بتوانند امور را در دست داشته باشند.
(برای دیدن مزایای بیشتر؛ کارگران دورکار به مطلب شماره 7 مراجعه کنید.)

4- ویدئو کنفرانس به مراتب شخصی تر و جذاب تر از کنفرانس تلفنی
اگرچه کنفرانس هایی که از طریق تلفن انجام می شوند می توانند در بسیاری از موقعیت ها ارتباط موثری برقرار کنند، کنفرانس ویدیویی از این نظر منحصر به فرد است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد زبان بدن یکدیگر را ببینند. مطالعات نشان داده است که ارتباط بین 55 تا 70 درصد مواقع به زبان بدن متکی است .

5- افزایش کارایی و بهره وری در سالن کنفرانس ویدئویی
با ترکیب مزیت های ویدئو کنفرانس مانند: کاهش هزینه های مالی و زمانی، افزایش ارتباط شخصی و عدم سفر، سطح کارایی و بهره وری بیشتری را از کارمندان شاهد خواهیم بود. دربرگذاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس، شرکت‌کنندگان بیشتر وقت خود را صرف شرکت در جلسه می‌کنند، منطقی است که کارایی و بهره‌وری بالا می‌رود.

6- کاهش آلودگی هوا
از آنجایی که اتخاذ شیوه های تجاری سبزتر می تواند باعث صرفه جویی در پول، جذب مصرف کنندگان و شهرت بیشتر شود. (البته علاوه بر کمک به محیط زیست)، شرکت های مدرن با توجه به اینکه حمل و نقل درصد بالایی از انتشار گازهای گلخانه ای کشور را تشکیل می دهد، از کنفرانس ویدیویی برای جلسات و همایش های خود استفاده می کنند.

7- بهبود روابط
کارمندان شاد تا 20 درصد بیشتر از کارکنان ناراضی بهره وری دارند و ناگفته نماند که هر کسب و کاری می تواند به افزایش بهره وری بپردازد. چه چیزی کارگران را خوشحال می کند؟ روابط مثبت در محل کار. 67 درصد از افراد می گویند داشتن دوستان در محیط اداری، کار را سرگرم کننده تر و لذت بخش تر می کند. از آنجایی که کنفرانس ویدئویی یک راه عالی برای ایجاد روابط حرفه ای با همکاران و مشتریان است، ارزش آن را دارد که کنفرانس ویدئویی را به عنوان ابزاری برای بهبود روابط در محل کار در نظر بگیرید، به ویژه برای کارمندان دور کار یا کارگران راه دور.
8- تصمیم گیری سریعتر و مداخله به موقع
انتظار می‌رود که بازار ویدیوی سازمانی ، که شامل ویدئو کنفرانس می‌شود، تا سال 2023 به 19.8 میلیارد دلار افزایش یابد. وقتی در نظر بگیرید که کنفرانس ویدیویی چقدر برای کسب‌وکارها مفید است، تعجب‌آور نیست. کسب‌ وکارها اکنون می‌توانند پروژه‌های حساس به زمان را با کارایی بیشتری هدایت کنند، زیرا دیگر نیازی به منتظر ماندن برای ایجاد تغییرات و اطلاع دیگران از به‌روزرسانی‌ها ندارند. همه کارمندان می توانند به طور مداوم از طریق ابزارهای ویدئو کنفرانس با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کنفرانس ویدئویی نیز برای شهرت شرکت سودمند است، زیرا اجازه می دهد تا مدیران کنترل خسارت را در زمان واقعی تا جلسه بعدی انجام دهند.
برای مطالعه ادامه 10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس کلیک کنید.