10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس
فوریه 5, 2022
آکوستیک چیست؟
آکوستیک چگونه می تواند در پخش بهتر صدای سالن کنفرانس کمک کند؟
فوریه 7, 2022

10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس- بخش دوم

10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس - بخش دوم

در قسمت قبل - 10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس - به نکاتی از ویدئو کنفرانس اشاره نمودیم. در این مقاله به ادامه منفعت های استفاده از کنفرانس ویدئویی می پردازیم.

با گسترش و همگیری کرونا در سال 2021، بیشتر جلسات، همایش اداری و دیدارهای خانوادگی به صورت ویدئوکنفرانس صورت می گرفت. همین استفاده مداوم و همیشگی، برندهای کنفرانس ویدئویی تجاری مانند زووم را وارد بازار نمود. ( اپلیکیشن ZOOM برترین برنامه ویدئو کنفرانس در 2021 می باشد که متاسفانه در ایران قابل دسترس نیست). بعد از پایان این بیماری همه گیر استفاده از ویدئو کنفراس هرگز منسوخ نخواهد شد. زیرا نیاز به ویژگی هایی مانند اشتراک گذاری فایل ها/ صفحه نمایش، ویرایش فایل در لحظه، تماس های تصویری راه دور، برگذاری جلسات و بیشتر باعث پیشرفت برنامه های ویدئو کنفرانس خواهد شد.غول های کنفرانس ویدئویی مانند زوم، سیسکو WebEx و Skype for Business در این چند سال بهترین دوران خود را پشت سر گذاشته وبرنامه هایی کاربردی و بدون نقص را در اختیار ما قرار داده اند.

10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس

9- کار مشترک و به اشتراک گذاری اسناد
امروزه بسیاری از کسب و کارها دفاتری در سرتاسر جهان دارند که با هم روی پروژه ها کار می کنند. تجهیزات ویدئو کنفرانس مانند اسمارت برد ، اشتراک‌گذاری صفحه و کنترل از راه دور قطعاً می‌توانند همکاری در چنین پروژه‌هایی را تسهیل کنند. کنفرانس ویدیویی این امکان را فراهم می‌کند: که کار کردن همزمان روی یک فایل بسیار سریعتر از اصلاحات جداگانه هر فرد انجام شود. کارمندان شما می‌توانند فایل‌ها را در لحظه تغییر داده و به‌روزرسانی کنند، بدون اینکه منتظر بمانند تا شخصی نظرات یا تحقیقات اش را در جلسات بعدی ارائه دهد. کنفرانس ویدئویی همچنین برای دانش‌آموزان بسیار مفید است، زیرا آنها اغلب روی گزارش آزمایشگاه یا خلاصه پروژه با هم کار می‌کنند.

10 - تماس ها و فرصت های منحصر به فرد
ویدئو کنفرانس به شرکت ها اجازه می دهد تا با مشاغل در سراسر جهان همکاری کنند. دیگر نیازی به صرف هفته ها وقت ارزشمند، برای سفر به یک مکان خاص برای مذاکره با سایر شرکتها نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک پلت فرم ویدیو کنفرانس قابل اعتماد و برخی تجهیزات اولیه است. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه رویایی خود نیازی به پشت سر گذاشتن کل زندگی خود ندارند. آنها اکنون می توانند به لطف پلتفرم های ویدئو کنفرانس این کار را به صورت آنلاین انجام دهند . یادگیری مهارت های منحصر به فرد و قرار گرفتن در معرض فرهنگ ها و عقاید مختلف بدون صرف هزینه برای سفر امکان پذیر است. این امر به ویژه برای دانش‌آموزان از مکان‌هایی که دسترسی محدودی به آموزش دارند بسیار مهم است. در این راستا، ویدئو کنفرانس کارکرد بشردوستانه لازم را انجام می دهد. امکانات سالن ویدئو کنفرانس واقعا بی پایان هستند.

معایب ویدئو کنفرانس چیست؟ و چگونه آن را بر طرف نماییم؟
مانند هر شکل دیگر ارتباط، ویدئو کنفرانس نیز دارای معایب منحصر به فرد خود است. برخی از اشکالات عبارتند از:
نیاز شرکت کنندگان به سطح پایه سواد فناوری: اگرچه شرکت در یک کنفرانس ویدیویی مطمئناً به اندازه سایر وظایف از نظر فناوری پیشرفته نیست، اما همچنان مستلزم آن است که شرکت کنندگان پایه دانش فنی داشته باشند.
کمتر از یک جلسه حضوری شخصی و خصوصی می باشد: در حالی که کنفرانس ویدئویی معمولاً شخصی تر از کنفرانسی است که از طریق تلفن انجام می شود، اما این پتانسیل را دارد که ارتباط کمتری نسبت به ملاقات حضوری داشته باشد، به خصوص اگر برخی از کارمندان شرکت ، فعالیتی برای حضور در جلسات از خود نشان ندهند.
ناپایداری شبکه و تاخیر زمانی
یک مشکل رایج در کنفرانس ویدیویی ناپایداری شبکه و تاخیر زمانی است. این ارتباط ممکن است همیشه کامل نباشد و گاهی منجر به انتقال تصویر تار و از بین رفتن نشانه‌های بصری مهم می‌شود. گاهی اوقات ممکن است حتی صدای سایر شرکت کنندگان شنیده نشود که در بهترین حالت آزاردهنده و در بدترین حالت شکست معامله تجاری تان را به همراه دارد. به عنوان مثال، اگر یک جلسه مهم با مشتری یا شریک احتمالی برگزار می کنید، آخرین چیزی که می خواهید این است که در نیمه راه خود یا در میانه یک مذاکره ارتباط قطع شود. این می تواند منجر به ناامیدی از سوی مشتری شود، که هرگز بهترین شرط برای داشتن یک بحث معنادار نیست.
علاوه بر این، حتی با اتصال کامل، تاخیر زمانی اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل مهم است که قوانین کنفرانس ویدیویی را از قبل تنظیم کنید. به عنوان مثال، فقط یک نفر باید در یک زمان صحبت کند.
احتمال مشکلات فنی: یک کنفرانس ویدیویی موفق به چندین اتصال اینترنتی پایدار و پرسرعت، همچنین چندین کامپیوتر، وب کم و میکروفون با عملکرد مناسب متکی است. این تعداد با مسائل زیادی متغیر است. با دانستن این موضوع، پیش بینی اینکه چگونه یک کنفرانس ویدئویی به دلایل مشکلات فنی به تاخیر بیفتد یا منحرف شود، غیر ممکن نیست.
استرس بیشتر و سازماندهی کمتر
توانایی تماس با هر کسی در هر مکان و در هر زمان یک جنبه تاریک دارد که اغلب نادیده گرفته می شود. وقتی مردم می‌دانند که می‌توانند هر زمان که بخواهند یک کنفرانس ویدیویی راه‌اندازی کنند، آمادگی کمتری برای آن نسبت به یک جلسه حضوری دارند.در نتیجه، کارمندان ممکن است مجبور شوند در کنفرانس‌هایی خارج از ساعات کاری خود بنشینند و سعی کنند آشفتگی‌هایی را که می‌توانستند با سازماندهی بیشتر از آن جلوگیری کنند، پاک کنند.
برای جلوگیری از این سناریو، مدیران باید زیردستان خود را زیر نظر داشته باشند و مطمئن شوند که آنها با کنفرانس های ویدئویی به همان اندازه جلسات معمولی جدی برخورد می کنند. شرکت ها همچنین باید مرزهایی را در مورد اینکه چه زمانی می توان با کارکنان خارج از ساعات کاری آنها تماس گرفت تعیین کنند.
چه نرم افزارها و خدمات کنفرانس ویدئویی موجود است؟
با گشت وگذار در موتورهای جستجو، تعداد بی شماری از نرم افزارها و خدمات کنفرانس ویدیویی را می توان دید. با این حال، تعداد بسیار کمی از مجموعه ها،ویژگی ها را به صورت رایگان ارائه می دهند.
در حالی که برترین سرویس ها و نرم افزارهای کنفرانس ویدئویی بسیاری از ویژگی های مشابه را دارند، یافتن برنامه واقعاً رایگان می تواند دشوار باشد. هنگام مقایسه مزایا و معایب ویدئو کنفرانس، مزایا به طور کلی بیشتر از معایب آن است. برای بسیاری از مشاغل، ویدئو کنفرانس می تواند راهی کم هزینه (یا حتی رایگان) برای گرد هم آوردن افراد، افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه باشد.
هزینه خرید ویدئو کنفرانس
برای تهیه سیستم کنفرانس عالی نیازمند نیرو های مجرب و کار آزموده هستید که بتوانند به شما در این مسئله مشاوره صحیح را ارائه دهند.سیما صوت ایرانیان با سابقه درخشان در مشاوره، طراحی و اجرا سیستم های کنفرانس آمادگی لازم برای اجرای سیستم ویدئو کنفرانس متناسب با نیاز کسب و کار شما و البته با کمترین قیمت ویدئو کنفرانس را دارد. اکنون که مزایا و معایب ویدئو کنفرانس را بررسی کرده‌ایم، می‌توانید تصمیم درستی در مورد استفاده از آن در تحصیل، شغل یا سایر زمینه‌ها بگیرید. اگر پلتفرم کنفرانس ویدیویی را انتخاب کنید، که قابل اعتماد، استفاده آسان و دارای ویژگی های با کیفیت برای همکاری بهتر باشد، میتوانید بسیاری از این معایب را کاهش دهید و جلساتی پر بار و با کیفیت ایجاد نمایید.