پاورآمپلی فایر DAS – PA2700
آگوست 3, 2020
مدیریت بلندگو DAS – DSP-2060A
آگوست 4, 2020

ترجمه همزمان (تورگاید) :

پک ترجمه و یا مترجم همزمان ، تورگاید (راهنمای تور) از جمله ادوات مرتبط سیستم های کنفرانسی می باشند که به عنوان سیستم ترجمه همزمان در سالن های کنفرانس و آمفی تئاتر، در بازدید از کارخانجات و موزه ها بعنوان تورگاید (راهنمای تور) جهت انتقال صدای سخنران به افراد بصورت بیسیم (وایرلس) استفاده می گردد .
ست های ترجمه همزمان یا تورگاید از یک گوشی بی سیم به علاوه گیرنده کمری و یک میکروفن یقه ای بی سیم به همراه فرستنده تشکیل شده است .
در سیستم های ترجمه همزمان ، میکروفن و هدفون بی سیم بصورت مستقیم با هم در ارتباط هستند و کار می کنند و از صدای مناسبی برخوردار است . این سیستم نیازی به کنترل کننده مرکزی ندارد . گفتنی ست که سیستم های تورگاید بر روی موج UHF کار می کنند و از این رو نویز محیطی کمی دریافت می کنند .
مشخصات فنی سیستم تورگاید و ترجمه همزمان :
* قابلیت استفاده به صورت متحرک و ثابت
* گیرنده وفرستنده در باند فرکانسی ۴۷ مگاهرتز
* قابلیت ارسال – دریافت روی ۵ کانال مختلف برای ۵ زبان مختلف
* قابلیت پوشش بالغ بر ۳۰ متر با صدایی واضح
* قابلیت نصب ۴ نوع میکروفن دستی پیجینگ ، یقه ای و هدستی
* دارای نمایشگر وضعیت باطری
* امکان استفاده در دو حالت گردن آویز و کمری
* امکان تنظیم حساسیت خروجی گوشی – ورودی میکروفن
طرز کار تورگاید و دستگاه ترجمه همزمان
اساس کار دستگاه تورگاید بر پایه ی امواج رادیویی یا سیستم وایرلس می باشد. در سیستم تورگاید معمولا تا شانزده کانال برای تنظیم فرکانس های مختلف وجود دارد . امواج صوتی از طریق میکروفن وارد دستگاه فرستنده شده و فرستنده پس از تقویت ، آن را به گیرنده های مختلف ارسال می کند و حضار از طریق هدفون های بی سیم صدا را از گیرنده دریافت می کنند .
مهم ترین کاربردهای دستگاه تورگاید و سیستم ترجمه همزمان :
فرض کنید قرار است تعدادی از افراد در یک محیط صنعتی همچون کارخانه که سر و صدای زیادی وجود دارد جهت بازدید از قسمت های مختلف آن دیدن کنند ، در حالت معمول به علت صدای زیاد محیط ممکن است صدای راهنمای تور به خوبی به افراد منتقل نشود . دستگاه تورگاید کمک می کند تا با در اختیار گذاشتن یک هدفون بی سیم به هرکدام از بازدید کنندگان صدای راهنمای تور را از طریق امواج رادیویی به خوبی دریافت کنند .
فرض کنید قرار است یک تور بین المللی بازدید از مکان های تاریخی که افراد شرکت کننده از کشور های مختلف هستند تشکیل شود. هر کدام از افراد تور یک گیرنده و یک هدفون بی سیم دریافت می کنند. مترجم های مختلف از طریق میکروفون و دستگاه فرستنده مطالب مورد نظر را به افراد تور منتقل می کنند.هر کدام از حضار نیز گیرنده خود را بر روی کانال مترجم مورد نظر تنظیم کرده تا صدای آن را از طریق هدفون دریافت کنند .