خرید پاور امپلی فایر دیجیتال داس مدل DAS AUDIO DX 100 I|پیش تقویت کننده سیگنال داس|DAS AUDIO DX100I|پاور امپلی فایر داس DAS DX100I|خرید امپلی فایر
پاور آمپلی فایر دیجیتال DAS AUDIO DX-100i
اکتبر 21, 2020
خرید بلندگو اکتیو مخصوص مانیتور DAS AUDIO EVENT M210A|سیما صوت ایرانیان|بلندگو مانیتور|اسپیکر داس|مانیتور داس|DAS AUDIO|D.A.S
بلندگو اکتیو DAS AUDIO EVENT M210
اکتبر 22, 2020

بهترین انتخاب برای تماشای فیلم : پرده نمایش یا دیوار؟

در حالی که می توانید از یک دیوار خالی برای نمایش تصاویر استفاده کنید، کیفیت آن به خوبی زمانی که از صفحه نمایش استفاده می کنید نیست. یک دیوار نور را به خوبی صفحه نمایش منعکس نمی کند، که می تواند بر وضوح تصاویر در حال پخش تأثیر منفی بگذارد. سطح دیوار نیز به اندازه یک صفحه نمایش صاف نیست و می تواند تصاویر نمایش داده شده را مخدوش یا تار کند.

بهترین پس زمینه دیواری برای ویدئو پروژکتور چیست؟

رنگ مشکی بیشترین نور را جذب می کند و بهترین کنتراست را برای پخش تصاویر شما ایجاد می کند. اتاق تاریک تر بهتر به نظر می رسد. بنابراین، یک تجربه سینمایی عالی ایجاد خواهد کرد. رنگ خاکستری به اندازه رنگ سیاه نور را جذب نمی کند یا به اندازه رنگ سفید منعکس نمی شود. بنابراین، برای اتاقی با نور محیطی متوسط ​​ایده آل است.

پروژکتور LED بهترین گزینه برای جایگزینی تلویزیون


در مورد روشنایی: در 3000 لومن ANSI، پروژکتورهای LED خوب با روشنایی تلویزیون های صفحه تخت با کیفیت مطابقت دارند یا از آن فراتر می روند. این بدان معناست که می‌توانید از تماشای محتوا در شرایط نوری مختلف، از زیرزمین‌های کم نور گرفته تا اتاق‌های نشیمن با نور کافی در طول روز لذت ببرید، و کیفیت تصویر کاهش نمی‌یابد.

در مورد طیف رنگی گسترده: در پروژکتورهای LED، جدایی بسیار کمتری بین منبع نور و تولید رنگ وجود دارد، زیرا عناصر RGB با مجموعه LED در هم تنیده شده اند. این بسیار متفاوت از طرح های قدیمی است، جایی که یک لامپ متمایز نور را روی چرخ رنگ RGB می ریزد. با توجه به فیزیک ساده، این بدان معناست که پروژکتورهای LED طیف رنگی گسترده‌تری را ارائه می‌کنند و همانطور که در بالا ذکر شد، رنگ‌های بسیار شدیدتر و دقیق‌تری ارائه می‌کنند که برابر یا بهتر از تلویزیون‌های صفحه تخت بالا هستند.

همچنین نکات خرید ویدئو پروژکتور را در اینجا بخوانید.

صفحه نمایش ویدئو پروژکتور واقعاً تفاوت خاصی ایجاد می‌کند؟ بله ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش کیفیت تصویر مشاهده شده را پایین می آورد.

یک دیوار سفید ساده (استفاده از پروژکتور بدون صفحه نمایش) سطح مناسبی برای نمایش تصویر فراهم می آورد. البته معایبی هم هنگام استفاده از دیوار به جای صفحه نمایش وجود دارد. دیوار نمی تواند نور را مثل پرده نمایش ویدئو پروژکتور در فاصله نزدیکی بازتاب دهد. بافت دیوار نیز آنطور که شما فکر می کنید صاف و یکدست نیست. اگر واقعا از نزدیک به دیوار نگاه کنید متوجه خواهید شد.

در این مقاله با جزئیات بیشتری در مورد این که چرا نباید از ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش استفاده کنید، صحبت می کنیم. همچنین توضیح می دهیم برای اینکه از دیوار به عنوان صفحه نمایش پروژکتور استفاده کنید، چه کارهایی باید انجام بدید.اگر نمی‌خواهید یک پرده نمایش ویدئو پروژکتور بخرید یا از آن استفاده کنید، مجبور نیستید. ما فقط می خواهیم شما را درباره برخی از مسائلی که ممکن است آن را تجربه کنید، آگاه کنیم. بیایید نگاهی به آن ها بیاندازیم:

چرا شما نباید از پروژکتور بدون پرده نمایش استفاده کنید؟

چند دلیل وجود دارد که استفاده از پروژکتور بدون پرده نمایش انتخاب ایده آلی نیست:

رنگ دیوار و اینکه چطور نور را منعکس می‌کند و همچنین یکنواخت نبودن بافت دیوار از جمله این دلایل است.

رنگ دیوار

رنگ دیوار و خاصیت بازتاب دهندگی نور آن برای نمایش تصاویر ویدئو پروژکتور مناسب نیست. نمایش پروژکتور، پوشش خاصی دارد که خاصیت بازتاب دهندگی نور آن را تقویت می کند. در صورتی که یک دیوار معمولی چنین پوشش خاصی را ندارد. بنابراین تصویر نمایش داده شده روی دیوار به اندازه صفحه نمایش پروژکتور روشن نیست. معمولاً دیوار باید کاملاً سفید باشد. رنگ سفید به طور طبیعی بیش از سایر رنگ ها نور را بازتاب می دهد. همانطور که از لحاظ علمی ثابت شده که هرچه دیوار تیره تر باشد، نور پروژکتور را کمتر منعکس کرده و تصویر واضحی نمایش نمی دهد.

اگر نور بازتاب شده کم باشد شما قادر به دیدن جزئیات تصویر پروژکتور نخواهید بود. بنابراین اگر دیوار به رنگ سفید گچی نیست باید مجدداً آن را رنگ کنید تا بهترین تصویر را روی دیوار ببینید.

بافت دیوار

سطح ناصاف دیوار مشکلاتی را برای تصویر پروژکتور ایجاد می کند. شاید دیوار صاف و یکنواخت به نظر برسد اما اکثر دیوارها به آن اندازه‌ای که در نگاه اول به نظر می‌رسند، صاف و یکدست نیستند. اگر دست خود را به آرامی روی دیوار بکشید نواقصی مانند برآمدگی و فرورفتگی را در دیوار حس می کنید. نواقص کوچک سایه‌های کوتاهی را روی تصویر دیتا پروژکتور ایجاد می کند و در نتیجه تصویر روشنایی کمتری خواهد داشت و به طور کلی محو به نظر می رسد.

درصورتیکه یک ویدئو پروژکتور ارزان با کیفیت تصویر پایین خریداری کرده اید این نواقص روی کیفیت تصویر تاثیر چندانی نخواهد داشت. اما اگر برای خرید یک پروژکتور با کیفیت بسیار بالا سرمایه‌گذاری کرده اید نواقص کوچک تاثیر قابل توجهی روی کیفیت تصویر می گذارد. صفحه نمایش ویدئو پروژکتور بازتاب فوق‌العاده و کاملاً صاف در اختیار شما قرار می دهد که یک دیواره معمولی نمی‌تواند با آن مقایسه شود.

چطور از دیوار به عنوان صفحه نمایش ویدئو پروژکتور استفاده کنیم؟

همانطور که اشاره شد استفاده از ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش ایده آل نیست. پس اگر قصد دارید به جای پرده نمایش پروژکتور از دیوار استفاده کنید، بهتر است چند نکته زیر را رعایت کنید تا کیفیت تصویر نمایش داده شده روی دیوار افزایش یابد:

1. تا جایی که می توانید دیوار را صاف کنید

شما باید تصویر را روی دیوار کاملا صاف و با کمترین برآمدگی و فرورفتگی نمایش دهید. همانطور که پیش از این گفتیم برجستگی های کوچک و برآمدگی های روی دیوار، سایه های کوتاهی روی تصویر ایجاد می کند. شما باید تمام چراغ ها را خاموش کنید و از نور فلش یا در صورتی که پروژکتور را روشن کرده اید، از نور آن برای انداختن نور روی دیوار استفاده کنید. به این ترتیب اگر مشکلی وجود داشته باشد برای برطرف کردن آن، از یک مداد یا چیز دیگری استفاده نمایید تا سطوح ناصاف دیوار را که این برجستگی ها را دارند، با دقت مشخص کنید.

پس از اینکه این نواحی را روی دیوار مشخص کردید، از کاغذ سنباده یا پودر ساینده (Sander Powder) برای صاف کردن سطح دیوار استفاده کنید. شما باید چندین بار دیوار را سنباده کشیده و رنگ بزنید تا یک دیوار صاف و یکدست داشته باشید.

2. دیوار را رنگ کنید.

بهترین راه حل برای استفاده از پروژکتور روی دیوار این است که با رنگ اسکرین پروژکتور، دیوار را رنگ کنید. البته این کار ۱۰۰ درصد لازم نیست اما باعث می شود دیوار شما با بازدهی بیشتری نور را بازتاب دهد. البته مشکل این نوع رنگ هزینه بالای آن است.

3. یک قاب دور تصویر پروژکتور ایجاد کنید.

قاب یکی از ملزومات پرده نمایش است. داشتن مرز مشخص اطراف اسکرین به بیننده کمک می‌کند که روی تصویر با کیفیت بالا تمرکز کند. این مسئله از آنچه شما تصور می‌کنید، مهم تر است. باور کنید تقریباً تمام صفحه های نمایش یک قاب سیاه رنگ دورتادور ناحیه ای که تصویر نمایش داده شده ایجاد کرده‌اند، چون به بهبود کیفیت تصویر کمک می کند.

وجود قاب، شروع و پایان تصویر پروجکت شده را مشخص می کند. همان قاب به طور طبیعی به چشم کمک می‌کند که روی آن چیزی که نمایش داده می شود، تمرکز کند و به دنبال اینکه لبه های صفحه نمایش کجا قرار دارند نگردد.

نتیجه گیری

در مجموع شما مجبور نیستید این همه کارهای مختلف برای استفاده از ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش انجام بدهید. شما می توانید با هر پروژکتوری روی هر دیواری تصاویر را مشاهده کنید. هیچ کس نیست که جلوی شما را بگیرد. اما همین نکته های ناچیز می تواند با گذشت زمان آزار دهنده باشد.

همانطور که گفتم اگر همچنان قصد دارید از ویدئو پروژکتور بدون پرده نمایش استفاده کنید، پیشنهاد می دهم که سه توصیه بالا را حتما انجام دهید. دیوار را صاف کنید، آن را رنگ کنید و مجدداً برجستگی های آن را برطرف کنید و دوباره رنگ بزنید. سپس یک فریم سیاه زیبا دور ناحیه ای که تصویر پروژکتور روی آن می افتد قرار دهید. همین چیزهای کوچک تفاوت قابل توجهی را ایجاد خواهد کرد.

اما در حقیقت پرده نمایش ویدئو پروژکتور واقعا آنقدر گران نیستند. به جای خرید رنگ اسکرین و موادی برای تهیه قاب و هزینه و زمانی که برای آماده سازی آن ها صرف کرده‌اید، خرید یک پرده نمایش پروژکتور ارزشش را دارد. شما می توانید به جای زحمت دادن به خودتان و خلق کردن یک اسکرین پروژکتور، پرده نمایش آماده خریداری کنید و به نظر خرید پرده نمایش به صرفه تر است.

جهت مشاوره، طراحی و اجرای سیستم کنفرانس با شماره 02188860021 تماس بگیرید.