سیما صوت ایرانیان سیستم کنفرانس معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران، سیستم کنفرانس، سیستم تصویر برداری، فیلم برداری، سالن کنفرانس، سالن همایش، اسپیکر دکوراتیو، بلندگو دیواری، بلندگو دکوری،
سیستم های ویدئو کنفرانس بخش اول
جولای 22, 2020
پردازنده دیجیتال،پروسسور، مدیریت بلندگو DAS AUDIO، D.A.S DSP پروسسور داس، مدیریت بلندگو داس، سیما صوت ایرانیان، نمایندگی داس، خرید مدیریت بلندگو، خرید پروسسور، خرید پردازش گر دیجیتال
مدیریت بلندگو DAS
جولای 28, 2020

سیستم های ویدئو کنفرانس بخش دوم

در ادامه مبحث قبلی، پیرامون پیدایش سیستم های ویدئو کنفرانس بخش دوم جهت توضیحات بیشتر در این مورد می باشد. در این مقاله همراه ما باشید.
کمپانی مایکروسافت در سال ۱۹۹۶ محصول ویدئو کنفرانس خود به نام NetMeeting را عرضه کرد.VRVS مخفف Virtual Room Videoconferencing System است و در سال ۱۹۹۷ در یک همکاری بین موسسه CERN و Caltech طی یک پروژه ساخته شد.در همین سال ۱۹۹۷ کمپانی AOL نرم افزار چت خود را برای استفاده عموم ارائه کرد.
یاهو مسنجر تغییر بزرگی در نحوه برقراری ارتباط متنی بود. تولید و توسعه نرم افزار یاهو مسنجر یکی دو سال پیش به طور کلی توسط کمپانی یاهو متوقف شد اما این نرم افزار سال ها به عنوان شماره ۱ در صنعت ارتباطات متنی فعالیت کرد. نرم افزار MSN در سال ۱۹۹۹ توسط کمپانی مایکروسافت برای رقابت با یاهو مسنجر و مسنجر AOL به بازار عرضه شد.در سال ۲۰۰۰ و شروع قرن قرن جدید، International Telecommunications Union – Telecommunication (ITU-T) استاندارد جدید H.323 v4 را ارائه کرد.
عمل جراحی Lindbergh، در سال ۲۰۰۱ انجام شد. این اولین عمل جراحی بود که تماما به وسیله ویدئو کنفرانس انجام می پذیرفت. این جراحی تکنولوژی ویدئو کنفرانس را به زمینه پزشکی وارد کرد و توانایی های این تکنولوژی به عنوان یک ابزار بدیع در این زمینه را به همگان نشان داد.
در همین سال اولین Broadcast ویدئو کنفرانس به کمک تکنولوژی ماهواره ای در جریان جنگ افغانستان توسط CNN انجام پذیرفت. در این سال اولین نسل از iPod اپل نیز به بازار عرضه شد. در سال ۲۰۰۳ تمامی نرم افزار های قدرتمند چت از تماس ویدئویی پشتیبانی می کردند. در این سال اسکایپ تماس ویدئویی ۲۵ نفره از طریق اینترنت را ارائه کرد. سرویسی که سادگی و رایگان قابل دانلود کردن بود. در سال ۲۰۰۳ کمپانی لایفسایز که اکنون در زمینه ویدئو کنفرانس بسیار شناخته شده است تحت نام KMV Technologies فعالیت خود را آغاز کرد.
تا سال ۲۰۰۴ هنوز تماس ویدئو کنفرانس اچ دی برقرار نشده بود. اولین تماس ویدئو کنفرانس اچ دی را شرکت لایفسایز انجام داد. کمپانی سیسکو در سال ۲۰۰۴ سیستمی به نام CallManager ارائه کرد که در واقع یک سیستم مدیریت تماس ویدئویی بود. کمپانی Hewlett-Packard در سال ۲۰۰۴ سرویس Halo Telepresence را به بازار ارائه کرد. کمپانی گوگل در سال ۲۰۰۵ سرویس ارتباطی Google Talk را ارائه کرد. با این سرویس، افراد در ایمیل خود می توانستند به سادگی با مخاطبین ارتباط برقرار کنند.

اولین سیستم ویدئو کنفرانس

کمپانی لایفسایز در سال 2009 اولین سیستم ویدئو کنفرانس HD را به بازار عرضه کرد.در سال ۲۰۰۶ کمپانی پلیکام اولین سیستم ویدئو کنفرانس اچ دی خود را به بازار معرفی کرد. کمپانی سیسکو در سال ۲۰۰۶ اولین محصول Telepresence خود را به بازار عرضه کرد. در همین سال کمپانی لایفسایز هزارمین سیستم ویدئو کنفرانس اچ دی خود را نیز به فروش رساند. در سال ۲۰۰۹ کمپانی لایفسایز توسط کمپانی Logitech به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار خریداری شد.
شرکت Blue Jeans Network در سال ۲۰۱۱ سرویس ویدئو کنفرانس خود را به صورت تجاری به بازار عرضه کرد. کمپانی فیسبوک در سال ۲۰۱۱ مسنجر مخصوص خود را به بازار ارائه داد.تنها نکته قابل توجه در سال ۲۰۱۲ این است که کمپانی اپل در این سال Facetime را بر روی شبکه موبایل ارائه کرد. در ارتفاع ۲۹,۰۲۹ پایی اورست، بلند ترین تماس ویدئو کنفرانس از نظر ارتفاع انجام پذیرفت.
در همین سال ۲۰۱۳ رکورد طولانی ترین تماس ویدئو کنفرانس که در گینس ثبت شده بود شکسته شد. در سال ۲۰۱۴ کمپانی آمازون دستگاه دستیار صوتی محبوب خود یعنی اکو را به بازار عرضه کرد. این دستیار صوتی در حال حاضر یکی از پر فروش ترین محصولات دنیای تکنولوژی است.
در سال ۲۰۱۵ ببود که کمپانی گوگل نرم افزار پر طرفدار ویدئو کنفرانس Hangout را ارائه کرد. کمپانی Periscope نیز در سال ۲۰۱۵ اپلیکیشن پخش زنده خود را برای استفاده عموم عرضه نمود. درسال ۲۰۱۶ کمپانی Slack قابلیت برقراری تماس ویدئویی گروهی را به سرویس های خود افزود. همچنین کمپانی فیسبوک قابلیت تماس ویدئویی گروهی را در سال ۲۰۱۶ به سرویس های خود اضافه کرد. سرویس Google Duo توسط کمپانی گوگل راه اندازی شد.
کمپانی سیسکو در سال ۲۰۱۸ اپلیکیشن سیسکو WebEX را ارائه کرد که پیشبینی می شود با موفقیت و اقبال عمومی مواجه شود. تا به امروز مدل های مختلفی از سیستم های کنفرانس ارائه شده است که بسته به سلیقه و نوع کاربری می توان آنهارا انتخاب کرد .