بلندگو اکتیو DAS – ACTION 415 A
جولای 20, 2020
10 مزیت سیستم ویدئو کنفرانس| سیما صوت ایرانیان|مزایای ویدئو کنفرانس چیست؟|ویدئو کنفرانس چیست و چگونه کار می کند؟|افزایش کارایی و بهره وری در سالن کنفرانس های ویدئویی|ویدئو کنفرانس| کنفرانس تلفنی|مزیت های ویدئو کنفرانس| کنفرانس ویدئویی|کنفرانس ویدئویی یک راه حل عالی برای روابط حرفه ای|بازار ویدیوی سازمانی|جلسات به صورت ویدئو کنفرانس|سالن کنفرانس های ویدئویی|خدمات کنفرانس ویدئویی|
سیستم های ویدئو کنفرانس بخش دوم
جولای 27, 2020

سیستم های ویدئو کنفرانس (بخش اول)

تکنولوژی سیستم های ویدئو کنفرانس، تاریخچه ای بسیار طولانی و پر فراز و نشیب دارد. شروع استفاده از ویدئو کنفرانس به سال ۱۸۷۰ باز می‌گردد، زمانی که مفهوم انتقال تصویر بر روی سیم های انتقال صوت به دنیا آمد. اما بسیاری نقطه شروع استفاده از تکنولوژی ویدئو کنفرانس را سال ۱۹۲۷ می‌شناسند که یک تماس ویدئو کنفرانس بین آزمایشگاه کمپانی بل و واشگنتن دی سی برقرار شد .تا سال ۱۹۳۵ کلمه ای به نام Video Telephony وجود نداشت و در این سال بود که کلمه “تلفن ویدئویی” معروف شد و تا مدت ها نام اصلی تکنولوژی ویدئو کنفرانس در اذهان عمومی بود. تا قبل از سال 19۹۳، کلماتی مانند رادیو تصویری، یا سیستم تلوزیونی دیداری-شنیداری به تکنولوژی ویدئو کنفرانس اشاره داشتند. (کلمه Video phone در سال های بعد از ۱۹۵۰ در بین عموم فراگیر شد.
کمپانی AT&T در زمینه های ارتباطاتی بسیار معروف است. این کمپانی از زمان های بسیار دور فعال بوده و در زمینه ویدئو کنفرانس نیز از ریشه دار ترین شرکت هاست. کمپانی AT&T در سال ۱۹۵۶ نمونه اولیه ای از تلفنی تولید کرد که به نام Picture Phone معروف شد. این تلفن اولین تماس تلفنی ویدئویی را برای عموم برقرار کرد.
کاری که در Picture Phone انجام شده بود اینگونه بود که تصاویر اشخاص ثابت بودند و هر از ۲ ثانیه یک تصویر جدید به سمت مقابل ارسال می شد. این ارتباط از طریق خطوط تلفن سنتی یا همان PSTN انجام می پذیرفت.

کمپانی AT&T در سال ۱۹۶۴ مدل اول Picture Phone را برای استفاده عموم معرفی کردی. این شرکت اقدام به ساخت چند ایستگاه تماس ویدئویی عمومی کرد. در این ایستگاه ها تماس های ویدئویی نهایتا ده دقیقه ای انجام می شد که تصاویر را با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه منتقل می کرد. اما شخص تماس گیرنده باید ثابت می ایستاد تا تصاویر به خوبی منتقل شوند. یک تماس ۳ دقیقه ای هزینه ای برابر ۲۷ دلار داشت که با نرخ آن زمان بسیار زیاد بود . نسخه دوم تلفن Picture Phone توسط کمپانی AT&T برای مصارف خانگی و اداری ساخته شد و با هدف ورود به خانه ها و اداره ها به بازار عرضه شد. این کمپانی امیدوار بود که بازار روی خوش به آن ها نشان دهد اما قیمت بسیار بالای ۱۶۰ دلار در ماه برای ۳۰ دقیقه تماس مانع از گسترده شدن استفاده از این دستگاه شد. هزینه ۱۶۰ دلاری در آن سال بود.

اولین سیستم ویدئو کنفرانس گروهی تجاری

نسخه دوم کمپانی Compression Labs، به عنوان رقیب کمپانی AT&T اولین سیستم ویدئو کنفرانس گروهی تجاری را روانه بازار کرد. این سیستم ویدئو کنفرانس بسیار بزرگ بود و هزینه راه اندازی ۲۵۰ هزار دلاری داشت. علاوه بر آنکه هر تماس ویدئو کنفرانس ۱ ساعته، هزینه ای برابر ۱۰۰۰ دلار در پی داشت. کمپانی میتسوبیشی اوین تلفن Picture Phone خود را در سال ۱۹۸۹ تولید و روانه بازار کرد. مشکل اساسی که این تفن تصویری داشت این بود که کاربر باید تماس را قطع می کرد، یک دکمه را فشار می داد، حدود ۵ ثانیه بعد یک تصویر سیاه و سفید به سمت مقابل ارسال می شد و سپس مکالمه می توانست ادامه یابد.

سال ۱۹۸۹ سال پر ماجرایی بوده زیرا در این سال است که Quantum Computer Services اولین سرویس ارسال پیام متنی خود را تولید می کند. سال ۱۹۹۱ را می توان سال عمومی شدن اینترنت نامید. این سالی بود که خارج از موسسه CERN، افرادی دعوت شدند تا از اینترنت به صورت عمومی استفاده کنند.
دانشگاه کرنل در سال ۱۹۹۲، اپلیکیشنی به نام CU-SeeMe ارائه کرد که بر روی میکنتاش قابل اجرا بود (در سال ۱۹۹۴ برای ویندوز به بازار آمد). این اپلیکیشن در آن روز بالاترین کیفیت را داشت و به صورت رایگان برای استفاده عموم عرضه شد.در سال ۱۹۹۵، کمپانی PictureTel بزرگترین ویدئو کنفرانس چند نقطه ای را اجرا کرد. در این سیستم ویدئو کنفرانس ۵۰ مکان به یکدیگر متصل می شدند و برای ساعت ها تماس های آن ها به طول می انجامید.
کمپانی Eyenetwork در سال ۱۹۹۶ اولین سیستم ویدئو کنفرانس عمومی خود را عرضه کرد.کمپانی پاناسونیک اولین تلفن ویدئویی بی سیم جهان را عرضه کرد. این تلفن ویدئویی ۷ فریم بر ثانیه فیلم برداری می کرد.
برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.