بلندگو اکتیو DAS AUDIO ALTEA 715A
جولای 11, 2020
ساب ووفراکتیو DAS AUDIO ALTEA-718A
جولای 13, 2020
 

میکروفن سیستم کنفرانس


از مهمترین کالاهای تجهیز سالن کنفرانس، میکروفن سیستم کنفرانس نصب شده بر روی میز می باشد . کنسول کنفرانس علاوه بر زیبایی ظاهری ، باید دارای امکانات سخت افزاری و نرم افزاری از قبیل امکان رای گیری ، ترجمه همزمان سیستم کنفرانس ، خروجی هدفون بر روی کنسول کنفرانس و ... باشند.

عوامل موثر بر روی کیفیت صدا
در زمان نصب میکروفن و سیستم صوتی در اتاق جلسات، باید موارد زیر را مد نظر قرار داد:
• اندازه اتاق
• تعداد شرکت کنندگان
• چیدمان صندلی ها
• تعداد ارائه دهندگان
• سبک ارائه
توجه به این موارد اصولی به شما در تصمیم گیری آگاهانه در خصوص خرید سیستم کنفرانس صوتی کمک خواهد کرد.

بطور کلی یک میکروفون کنفرانس در ۶ ویژگی خلاصه می شود


عدم دریافت صداهای اضافی محیط
یکی از بزرگترین ایرادات سیستم کنفرانس، که در بعضی از مدل ها با آن برخورد می کنیم دریافت صدا های اضافی محیط می باشد. یک میکروفون کنفرانس باید قابلیت دریافت دقیق صدای سخنگو و رساندن آن به پخش کننده بدون دریافت هرگونه صدای اضافی و نویز خاصی را در هنگام خروجی صدا دارا باشد. چرا که در هر صورت صداهای جانبی مثل ورق زدن کاغذ، صدای خودکار، صدای تهویه کننده هوا و … قابل حذف نیستند و میکروفونی که بتواند تنها صدای سخنگو را دریافت کند ایده آل ترین محصول می باشد. این وِیژگی مخصوصا برای سیستم های ترجمه همزمان بسیار قابل اهمیت می باشد چرا که ترجمه همزمان باید بسیار سریع صورت بگیرد و هر مورد مزاحمت می تواند مخل برنامه بشود.


نویز در سیستم کنفرانس
نوع دیگر نویز علاوه بر نویزهای محیطی نویزی است که توسط سیستم های دیجیتال ایجاد می شود. هر مدار دیجیتال به خودی خود نویز ایجاد می کند ولی مسئله مهم اینجاست که بعضی از سیستم ها نویز کمتر و بعضی نویز بیشتری را تولید می کنند. نحوه برخورد سیستم کنفرانس با نویز دیجیتال، بستگی به میکروفون استفاده شده دارد؛ دقت در طراحی مدار میکروفون و کیفیت بالای مواد تولید کننده در اینجا حائز اهمیت هستند.

صدای طبیعی میکروفن کنفرانس
یک میکروفن کنفرانس، که با دقت بالایی انتخاب شده باشد، باعث می شود صدا مفهوم تر بوده و شرکت کننده ها نیازی به بالا بردن صدای خود نداشته باشند و در هر حال صدای آن ها کاملا رسا خواهد بود.
در هر صورت برای اینکه بتوان به خوبی از میکروفون در ملاقات های طولانی استفاده کرد صدایی که از میکروفن کنفرانس خارج می شود باید کاملا طبیعی و تنظیم شده باشد. صدا باید کنترل شده بوده و در فرکانس های بالا نیز همچنان گرم باشد. یک میکروفون خوب نباید بازتاب صدا را در محیط آکوستیک سالن جلسه انعکاس داده و باید بتواند طبیعی ترین صدا را منتقل کند.

آزادی حرکت میکروفن کنفرانس
فکر می کند چه اتفاقی می افتد وقتی که شرکت کننده هنگام صحبت کردن سرش را به سمت شخصی در سمت چپ یا راستش خم کند؟ و یا چه نظری در این مورد دارید که او از جایش بلند شده و در همین حال به صحبت کردن ادامه دهد؟ اگر شرکت کننده ای که صحبت می کند دوست داشته باشد حین صحبت کردن به عقب تکیه بدهد چه اتفاقی می افتد؟ این ها موقعیت هایی هستند که یک میکروفون باید با آن ها کنار بیاید. فاصله سخنگو با میکروفون و زاویه ای که با میکروفون می گیرد دائما تغییر می کند. بعضی از میکروفون های کنفرانس این قابلیت را دارند ، پس بهتر است قبل از خرید این مورد را چک کنید.

زیبایی کنسول های کنفرانس
زیبایی به سلیقه شماست ولی در هر صورت بعضی ازطراحی های میکروفن، از مدل های دیگر بسیار زیباتر بوده و هر کس بعد از دیدن آن ها حس رضایت خاصی دارد. پس سلیقه به خرج دهید و جنسی را خریداری کنید که با رضایت قلبی از آن استفاده کنید.

قیمت میکروفون کنفرانس
قطعا قیمت هر کالایی در تصمیم گیری ما مبنی بر خریدن یا نخریدن آن دخیل است. باید دقت کنید میکروفونی را خریداری کنید که ارزش خرید بالایی نسبت به قیمتش داشه باشد! اینکه صرفا یک جنس را گران بخرید دلیلی بر خوب بودن آن نیست و به این معنی هم نیست که به دنبال ارزان ترین سیستم کنفرانس بگردید. سعی کنید میکروفونی را پیدا کنید که با توجه به امکاناتش قیمت مناسب داشته باشد و بتواند نیازهای شما را رفع کند.
برای ادامه مطلب کلیک کنید.

میکروفن کنسول کنفرانس

میکروفن کنسول کنفرانس گردن غازی یا Goose Neck

اصلی ترین نوع میکروفون که در سالن کنفرانس استفاده می شود، میکروفن رومیزی گردن غازی یا Goose Neck هستند. میکروفن کنفرانس Goose Neck در اندازه های مختلف ساخته می شود که عموما این اندازه بین ۲۵ الی ۴۵ سانت می باشد. در بعضی از محصولات این ابعاد متغیر می باشد. در بالا ترین نقطه این میکروفن، کپسول میکروفن تعبيه شده که این کپسول با یک پ گیر پوشیده شده است و قادر به جذب صدای سخنران می باشد.
لازم به ذکر می باشد که سیستم کنفرانس بنا به نیاز سالن و تعداد شرکت کنندگان نصب و راه اندازی می شود و کلیه میکروفن های کنفرانس به صورت سری به یکدیگر متصل و در نهایت به مرکز کنترل و یا منبع تغذيه سیستم متصل می شود. مرکز کنترل در دستگاه فوق دستگاهی است که کلیه میکروفن های کنفرانس به آن متصل و تغذیه می شوند مرکز کنترل قابلیت های متفاوتی در مدیریت صوت سالن کنفرانس را دارد.

بعضی از ویژگی‌های میکروفن کنفرانس مانند کاهندگی نویز، پ گیر و قابلیت جا به جایی در همه میکروفن ها موجود است.
کنسول کنفرانس جهت دریافت صدای سخنران تعبیه شده است. کیفیت این قطعه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا صدایی که در سالن پخش می شود انعکاس صدای ورودی است و هرچه صدایی که گرفته می شود رساتر بوده و کیفیت بالاتری داشته باشد، صدایی که در سالن کنفرانس شنیده می شود نیز مفهوم و یکنواخت خواهد بود.

از دیگر انواع کنسول های متصل به خود میکروفن می توان به اقلام زیر اشاره کرد :
- برخی از تولیدات جدید که دارای قابلیت رای گیری هم هستند ، جهت نمایش آرا و یا نمایش پیام و ارسال آن دارای یک صفحه نمایش کوچک LCD نیز می باشند.
- قابلیت اینترفیس که با استفاده از قطعات الکترونیکی ، زمانی که فرد دکمه استفاده از میکروفن را می فشارد دوربین نیز بطور اتوماتیک به طرف او می چرخد.
- قابلیت اتصال فلش مموری جهت پخش یا رکورد صدا در انواع دیگر از این کنسول ها طراحی شده است .
- احراز هویت با این ویژگی تنها افرادی که دارای کارت هوشمند باشند توانایی استفاده از میکروفن را خواهند داشت و امکان استفاده از سیستم توسط افراد غیرمجاز محدود خواهد شد.