بلندگواکتیو DAS – ACTION M512A
جولای 4, 2020
ساب ووفر اکتیو DAS- ACTION S118A
جولای 5, 2020
 

انواع سیستم های کنفرانس (2)

با توجه به نوع ارتباط بین واحد کنترل مرکزی و کنسول های روی میز و وسایل شخصی، سیستم های کنفرانس صوتی به انواع بی سیم و با سیم (کابلی) تقسیم بندی می شوند.

سیستم های کنفرانس با سیم :
در سیستم کنفرانس با سیم ، از سینگال های آنالوگ یا سیگنال های دیجیتال برای انتقال جریان صوتی از طریق کابل استفاده می کنند . برای سیستم هایی که به صورت ثابت نصب شده اند ، پیشنهاد می شود که از همین سیستم کابلی استفاده شود تا مخاطرات کمتری برای اپراتور داشته باشد .

خصوصیات سیستم کنفرانس با سیم :
افزایش ثبات عملکرد در مقایسه با سیستم های بدون سیم، حفاظت قابل اطمینان در برابر سیگنال ها وامواج مزاحم ، هزینه کمتر نسبت به سیستم های کنفرانس بی سیم ، امکان اضافه کردن آپشن های دیگر (به طور مثال در سیستم های چند رسانه ای و ...) ، هزینه نصب و نگهداری کمتر ، با درصد خرابی کمتر .

سیستم های کنفرانس بی سیم :
در این نوع ارتباط ، از سیگنال این فرارد یا وای فای برای دریافت و ارسال سیگنال در سیستم های کنفرانس بی سیم استفاده می شود .
سیستم های کنفرانس بی سیم در محل هایی که نباید کابل در آنها نصب شود مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل از سیستم های کنفراس بصورت پرتابل نیز استفاده می شوند که از مزیت های بارز این مدل می باشد . سیستم کنفرانس بی سیم در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد .
برای تجهیز سریع اتاق یا کاربرد متناوب سیستم در اتاق های مختلف، در اتاق هایی که استفاده از کابل یا تعمیرات در آن امکان پذیر نیست.

از جمله مشکلات استفاده از سیستم کنفرانس بی سیم عبارتند از:
قیمت بالا، امنیت کمتر در برابر مسائل و عوامل حاشیه ایی (محافظت در برابر امواج مزاحم و مشکلاتی از این قبیل از طریق کمپانی در هنگام ساخت صورت می گیرد)، نیاز به شارژ مجدد باطری تجهیزات ، ضریب حساسیت بالا در زمان حمل ونقل و استفاده و ... می باشد . تمامی این موارد باعث شده اند که استفاده از سیستم های با سیم از سیستم های بی سیم بیشتر رواج داشته باشد .