بلندگوپسیو DAS – ACTION M512
ژوئن 28, 2020
بلندگواکتیو DAS-ACTION 525A
ژوئن 29, 2020

اجزای تشکیل دهنده سیستم کنفرانس

کنسول کنفرانس شرکت کننده :
معمولا به تعداد حاضرین (غیر از ریاست) در اتاق کنفرانس ، بر روی میزها موجود می باشد.این کنسول تشکیل شده از یک میکروفن و یک عدد اسپیکرکوچک داخلی ، به همراه کلید قطع ووصل میکروفن ، که این ها حداقل مکانات تعبیه شده بر روی کنسول های شرکت کننده کنفرانس می باشد . این دستگاه نسبت به کنسول کنفرانس ریاست از امکانات کمتری برخوردار است و توانایی کنترلی روی سایر قسمت های سیستم کنفرانس را نخواهد داشت .

کنسول کنفرانس ریاست :
کنسول ریاست یا همان میکروفن کنفرانس رئیس ، مختص ریاست جلسه می باشد. این دستگاه علاوه بر قابلیت های عمومی دارای امکانات بیشتر نسبت به کنسول های شرکت کننده می باشد ، زیرا رئیس جلسه باید قادر به کنترل روند جلسه باشد . بنابراین ریاست جلسه از طریق کنسول کنفرانس خود می تواند خدمات گوناگونی مانند : سخنرانی ، غیر فعال نمودن کنسول شرکت کننده ها ، اجازه سخنرانی به شرکت کننده ( نوبت دهی ) و … را انجام دهد .

منبع تغذیه یا مدیریت کنسول های کنفرانس :
این قسمت مرکز کنترل سیستم کنفرانس می باشد و تمامی میکروفن های کنفرانس به آن متصل شده و از طریق همین دستگاه مدیریت می شوند و صدای آنها به سیستم صوت جانبی سالن ارسال می گردد . بدون این قسمت ، کنسول ها قابل راه اندازی نیستند . بوسیله تغذیه مرکزی می توان کارهایی چون شماره گذاری (NORMAL، FIFO، VOICE ACTIVATION) و یا تعیین نحوه فعالیت هر میکروفن کنفرانس و اعمال محدودیت روی کنسول ها ، اعمال تنظیمات و ارسال اطلاعات مورد نیاز به سیستم ضبط تصویر و بسیاری عملکردها و تنظیمات دیگر را انجام داد. تغذیه مرکزی معمولا به صورت رک مونت در اتاق فرمان نصب می شود .

اجزای تشکیل دهنده سیستم کنفرانس

سالن کنفرانس، مجموعه ای برای برگزاری یک همایش یا سمینار بوده ، جایی که افراد و گروه ها برای اشتراک منافع مشترک گرد هم می آیند. همچنین می توان از آن به عنوان یک مکان برای ارائه نظرات نام برد که اغلب از یک سالن بزرگ و همچنین تعدادی اتاق سخنرانی کوچکتر با سایر امکانات تشکیل شده است. سالن کنفرانس ممکن است در ابعاد کوچک طراحی شود که بیشتر برای مکان هایی مانند دفتر هتل، سازمان های اداری، اتاق کنفرانس مدیریت یا برای فضاهای کوچک برای بحث در مورد پیشنهادات تجاری و برگزاری جلسات ساخته می شوند.
هدف اولیه چنین فضاهایی، جمع آوری شرکت کنندگان در یک مکان برای تصمیم گیری، همکاری، برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری اطلاعات می باشد. با این حال، امروزه، اتاق‌های کنفرانس مجازی و کار از راه دور یا در حین سفر روز به روز محبوب‌تر می‌شود. همچنین؛ محل آموزشی برای کسب و کارها می باشد. بنابراین، سالن کنفرانس برای اهداف متعددی ساخته می شود و مکانی فوق العاده ای را برای بسیاری از برنامه ها و رویدادها فراهم می کنند.

اجزای اتاق کنفرانس
اکنون بیایید موارد طراحی اتاق کنفرانس و تجهیزات اتاق کنفرانس را بررسی کنیم. این جزئیات به مواردی همچون : دیوار یا سقف آکوستیک، شکل میز، اندازه اتاق، تعداد افراد و قطعاً بودجه شما بستگی دارد. اتاق کنفرانس برای حداکثر کارایی و راحتی فوق العاده در آن طراحی می شود.

فن آوری های لازم برای یک جلسه کنفرانس
شاید در ابتدا برای طراحی یک سالن کنفرانس میکروفن و بلندگو مد نظر باشد اما با پیشرفت علم و برقراری ارتباط های اینترنتی نیاز جلسات و همایش ها نیز افزایش پیدا کرده و گزینه های بیشتری برای تجهیز اتاق کنفرانس در نظر گرفته می شود. SMART BOARD از گزینه هایی است که برای ارائه ویدیو، پاورپوینت یا چند رسانه ای( پخش همزمان ویدئو و عکس، ادیت عکس در زمان پخش تصاویر) باید در دسترس داشته باشید. یا یک تلفن بلندگو SPEAKER PHONE برای تماس های کنفرانس مورد نیاز در جلسات می باشد.
با اطلاع از نیاز مهمان های جلسه کنفرانس می توانید بر اساس نیاز آنها اقدام به تهیه لب تاب نمایید. اگر جلسه شامل یک کنفرانس وب است، با یک ارائه دهنده برای تسهیل جلسه هماهنگ کنید و از قبل با این فناوری آشنا شوید.
سیستم کنفرانس صوتی یا تصویری
همانطور که در بالا ذکر شد، در محیط کنفرانس، بسته به اندازه اتاق کنفرانس ؛ ممکن است در آینده نیاز داشته باشید که کنفرانس را با صدا و تصویر انجام دهید. برای سالن کنفرانس کوچک، صدا واضح بوده و پخش تصاویر از رایانه و یا نمایشگر کفایت می کند. ولی اتاق کنفرانس بزرگ ، نیاز به طراحی میکروفون، مانیتور، دوربین و بلندگو دارد.

انتخاب میکروفون و بلندگو برای سیستم کنفرانس
هرگز فکر نکنید که یک راه‌حل جهانی برای همه سالن های کنفرانس‌ وجود دارد. داشتن مجموعه ی مناسب از میکروفون و تجهیزات، قطعا کیفیت عملکرد شما و کیفیت اتاق کنفرانس شما را افزایش می دهد. بسته به اندازه اتاق کنفرانس، میز، تعداد شرکت‌کنندگان و صندلی‌ها، تجهیزات اتاق کنفرانس متغییر خواهند بود. در نظر بگیرید یک کنفرانس مهم با یک شرکت بزرگ دارید. کمبود امکانات، ارتباط ضعیف یا تجهیزات غیر کاربردی چیزی جز درد سر برای شما به همراه نخواهد داشت.

دوربین کنفرانس، اتوترکینگ
دوربین‌های حرفه‌ای سالن کنفرانس باید بر اساس قابلیت‌هایی همچون زوم آنالوگ و دیجیتال، گزینه‌های رزولوشن و جابجایی آسان، چرخش مناسب در زمان ضبط تصاویر، قابلیت هایی همچون تنظیم نور ، گین، ضد لرزش و تنظیم رنگ در زمان ضبط و پخش انتخاب شوند. بسته به نیاز جلسات و ابعاد سالن می توانید اقدام به خرید دوربین مناسب نمایید. دوربین های کنفرانس و اتوترکینگ AVER با پشتیبانی ازتمامی موارد نام برده، می تواند تصاویری پویا و با کیفیت را در قالب 4K و HD و 1080پیکسل ضبط نموده و ارسال نمایند. همچنین از طریق اتصال به اینترنت و از طریق NDI می توانید سالن هایی مدرن و مطابق با تکنولوژی روز دنیا داشته باشد.
نمایشگر مخصوص سالن کنفرانس
هنگام ورود به اتاق کنفرانس، بدون شک اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند صفحه نمایش است. شما به نوعی صفحه نمایش نیاز دارید که محتوای شما را ارائه دهد. این محتوا ممکن است کنفرانس ویدیویی، پاورپوینت یا هر ورودی دیگری از رایانه باشد. انتخاب ابعاد پرده نمایش یا مانتیور در اتاق کنفرانس به تعداد بازدیدکنندگان بستگی دارد. در بعضی مواقع سالن شما برای ارائه و کنفرانس اساتید یا پروژه نیاز به نمایش اطلاعتی بر روی تصاویر در حال پخش دارد که در این زمان می توانید از فن آوری هایی مانند اسمارت بردها یا پروژکتورها استفاده نمایید.

کنترل پنل
به یکباره به همه اجزا دسترسی دارید و هر رویداد را با یک برنامه اصلی مدیریت می کنید. می‌توانید چرخش دوربین، تنظیم صدا، نور، بلندگوها و میکروفون، پروژکتور یا ویدئو وال را کنترل نمایید.
لینک سازی بدون کابل کشی در سالن کنفرانس
بسیاری از اجزای سالن کنفرانس، را می توانید به صورت الکترونیکی، اتصال مستقیم کابل اترنت، شبکه WIFI یا حتی اتصال بلوتوث و NDI به هم متصل نمایید. صرف نظر از اینکه به کدام روش بیشتر اعتماد دارید و با اهداف شما مطابقت دارد، باید از متخصصانی، مشاوره دریافت کنید که می توانند نکات حرفه ای را برای به حداکثر رساندن پتانسیل اتاق کنفرانس به شما ارائه دهند با انتخاب یک دستگاه مدرن و سفارشی برای مدیریت صوتی و تصویری به راحتی می توانید با سایر دستگاه ها لینک شده و محتوایی قابل درک و مناسب ایجاد نمایید. بسیاری از سیستم های کنفرانس قابلیت قفل شدن و عدم دسترسی افراد خارجی را دارند. با استفاده از این محصولات می توانید سالن هایی مانند سالن کنفرانس مجلس، ریاست جمهوری و هر پروژه که نیاز به امنیت دارد را ساپورت نمایید.

سرعت بالا wi fi در جلسات کنفرانس
شما ممکن است مجبور شوید به اینترنت متصل شوید، تماس ویدئویی بگیرید، جلسات آنلاین پخش نمایید یا با شرکای خود به صورت شبکه داخلی در تماس باشید. به همین دلیل است که داشتن اتصال سریع و پایدار Wi Fi قسمت اصلی اجزاء سالن کنفرانس به شمار می آید.

سوئیچ های ماتریسی
اجزای مرکزی تجهیزات اتاق کنفرانس عبارتند از سوئیچر ماتریس یا سیستمی از سوئیچرهای ماتریسی که تمام سیگنال های صوتی و تصویری را پردازش کرده و آنها را به مکان مناسب ( پرده نمایش یا شبکه ) منتقل می کند. ماتریس ها ده ها یا صدها سیگنال مختلف را مدیریت می کنند. سیگنال‌های ورودی و خروجی معمولاً از نظر استانداردهای جهانی متفاوت هستند، بنابراین سوئیچرهای ماتریسی باید تبدیل فرمت سیگنال و حتی تبدیل وضوح را نیز انجام دهند.
کارکنان خود را برای استفاده از سیستم اتاق کنفرانس آموزش دهید.
خوشبختانه، اکثر دستگاه‌ها عملکرد ساده داشته و می‌توانید به راحتی با آنها کار نمایید. بعضی دستگاه ها قابلیت کنترل از راه دور را داشته و می توانید جلسه خود را بدون حضور اپراتور در محل نمایش داده یا باز پخش نمایید. استفاده از لوازم داخل اتاق کنفرانس را به اپراتور آموزش دهید و از کمپانی هایی که آموزش و خدمات پس از فروش ارائه می دهند خرید نمایید.
نتیجه گیری:
در انتها باید گفت : پیشرفت فناوری، روش های به اشتراک گذاری دانش با دیگران را افزایش داده است سیما صوت ایرانیان با ارائه اجزای تشکیل دهنده سالن کنفرانس با گارانتی، خدمات پس از فروش و حتی آموزش به کارمندان بهترین خدمات و تجهیزات را در اختیار شما قرار می دهند. امکان یک تجربه عالی، بی‌عیب و نقص را با SIMASOT.COM تجربه نمایید. ما می توانید هر نوع امکانات آموزش و سیستم کنفرانس را برای شما آماده نماییم تا مؤسسه شما در میان دیگران متمایز باشد.